Видатні євреї м. Липовець.

Про інтелектуальний потенціал і духовно-моральний рівень будь-якого народу свідчать його видатні представники, які зробили свій внесок у скарбницю світової культури. Віками живучи серед інших народів, євреї ніколи не були пасивними спостерігачами подій. Вони відрізнялися активністю: працювали в різних галузях культури, сприяючи прогресу не тільки тієї країни, де вони жили, але й розвитку світової культури. Місто Липовець стало малою батьківщиною щонайменше двох видатних євреїв.

Петро Соломонович Столярський

Петро Соломонович Столярський

Народився 18 листопада 1871 року у місті Липовець. Столярський був надзвичайно обдарованим скрипалем, тому одразу після закінчення школи вступив до Одеського училища Російського музичного товариства.

Кар’єра складалася успішно – понад 20 років Столярський пропрацював в оркестрі Одеського оперного театру. Але окрім музичного таланту Петро Соломонович мав ще талант педагога. Спочатку він організував власні музичні курси, потім викладав у консерваторії.

В історію Столярський ввійшов як засновник першої в СРСР спеціалізованої школи-десятирічки для обдарованих дітей. В 1939 році удостоївся звання народного артиста УРСР.

Помер видатний музикант-педагог в евакуації – у Свердловську 29 квітня 1944 року [1].

Абрам Мойсейович Зіндельс

Абрам Мойсейович Зіндельс

Народився у Липовці у 1915 році, закінчив у місті школу, а потім навчався у Вінницькому будівельному технікумі. Мирні плани перервала Друга світова…

У 1941 році Абрам Мойсейович стає учасником бойових дій, далі, у 1942 -му, закінчує курси молодших сержантів і стає командувачем 690-го стрілецького полку.

18 жовтня 1943 року Зіндельс приймав участь у запеклих боях в Мелітополі - керував трьома штурмовими загонами. Групам Зіндельса вдалося вибити противника з двох кварталів міста, але далі події розгорталися трагічно.

Противник вдався до контратаки, підлеглі Зіндельса потрапили в оточення й загинули. Залишившись сам-на-сам з ворогом, Абрам Мойсейович діяв як справжній герой. Він розумів, що життя його добігає кінця, але прагнув боротися до кінця, тому підпустив до себе якомога більше фашистів і тільки тоді підірвав гранату.

1 листопада 1943 року Абраму Мойсейовичу Зіндельсу було присвоєне звання Героя Радянського Союзу (посмертно) [2].


Бібліографія:
  1. Столярський Петро Соломонович
  2. Зіндельс Абрам Мойсейович